W 2024 r. w Muzeum Regionalnym w Lubaniu prezentowanych jest pięć wystaw stałych: 800 lat Lubania (Ratusz), Historia Regionu (Ratusz), Salon Erny Brauns (Ratusz 1 p.), Minerały Sudetów Zachodnich (Wieża Bracka).
W Muzeum Regionalnym w Ratuszu można zobaczyć trzy wystawy stałe zlokalizowane w salach ekpozycyjnych na parterze.
Jubileuszowa wystawa "800 lat Lubania" eksponowana od 2 czerwca 2020 r. prezentuje najważniejsze wydarzenia w dziejach miasta od czasów lokacji ok. 1220 r. do roku 2020. Na wystawie prezentowane są m.in. makiety ważnych zabytków Lubania, dzieje bitwy lubańskiej w 1945r., dzieje osadników wojskowych, zabytki znalezione w 2019 r. w studni w Rynku z czasów XV-XIX w., zdjęcia mieszkańców Lubania i okolic z pocz. XX w. do lat współczesnych, graficzne kalendarium dziejów miasta, które w przystępny sposób opowiada o najważniejszych wydarzeniach w historii miasta czy gabloty poświęcone chusteczkom lubańskim, protestanckim starodrukom z XVI w. podarowanym Muzeum w 2019 r., pochówkom popłodowym jak również zabytki związane z kolejnictwem i ZTTK Lubań (wystawa w głównej sali ekspozycyjnej na parterze).
Druga z wystaw to "Sztuka i rzemiosło", na której wyeksponowano przedmioty srebrne, metalowe, ceramiczne i szklane pochodzącego z Górnych Łużyc i Śląska od 1600 r. do I połowy XX w. (wystawa w głównej sali ekspozycyjnej na parterze). (do maja 2024 r., wystawę zastąpiła wystawa czasowa o Zamku Gryf)
Trzecia wystawa to "Historia Regionu", obecnie prezentuje m.in. szlak Via Regia (Droga Królewska) i historię kupiectwa wraz ze skarbem monet z Wyręby odnalezionym 14.02.2020 r. jak również depozytem ubrań z 1945 r., które ukryto w kankach po mleku w Wyrębie i po 75 latach w maju 2020 r. zostały odkopane, czy kolekcję zdjęć ślubnych z okolic Lubania oraz tych, które przybyły z osadnikami z Bukowiny (gablota w głównej sali ekspozycyjnej na parterze oraz w pomieszczeniu przy Sali Ślubów), jak również historie potężnych twierdz granicznych: Zamku Czocha i Zamku Gryf. (do maja 2024 r., wystawę zastąpiła wystawa czasowa o Zamku Gryf)
Czwarta wystawa stała zlokalizowana jest w salach ekpozycyjnych na 1 piętrze. Jest to "Salon Erny Brauns" - pomieszczenie jest odtworzonym wnętrzem mieszkania Erny Brauns zamieszkałej przy Breite Strasse 7a/Armi Krajowej 7a w Lubaniu. Wchodząc na wystawę ma się wrażenie cofnięcia sie w czasie do lat 40. XX w. Na wystawie znajdują sie oryginalne przedmioty, które do 1945 roku należały do niemieckich mieszkańców kamienicy a kilka lat po II Wojnie światowej zostały wywiezione do Warszawy przez nowych polskich mieszkańców by wrócić w 2021 r. do Lubania, ocalone przez ich potomków. Wystawa została otwarta w 2022 r.
Piata ekspozycja: "Minerały Zachodnich Sudetów" znajduje się w Dziale Mineralogii i Geologii zlokalizowanym w Wieży Brackiej i budynku bezpośrednio do niej przylegającym. Prezentowane okazy pochodzą głównie z obszaru Gór i Pogórza Izerskiego oraz Karkonoszy, najsłynniejsze okazy czyli kalcyty pochodzą z Grabiszyc, można też zobaczyć minerał zwany lubanitem czy makietę kamieniołomu na Księginkach (wystawa na II piętrze, wejście przez Wieżę Bracką od strony parku).